Vodár Matej Beňuš vyhral kvalifikáciu, postúpil do semifinále C1.Prvú jazdu zvládla aj Eliška Mintálová.

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš postúpil do olympijského semifinále v C1. Účasť v elitnej pätnástke si prakticky zaistil už v prvej rozjazde, v ktorej časom 99,61 sekundy obsadil druhé miesto. V tej druhej prišiel do cieľa za 96,89 s a suverénne zvíťazil.

Vodná slalomárka Eliška Mintálová výborne zvládla svoju olympijskú premiéru. V nedeľnej prvej rozjazde kajakárok skončila časom 107,67 sekundy na treťom mieste a je jednou nohou v semifinále.

Mintálovú nezabrzdilo ani zranenie, keď si pár dní pred pretekmi zlomila palec na nohe. Kanál zvládla s dvojsekundovou penalizáciou, ale vďaka rýchlemu tempu sa dlho držala na čele poradia. Zdolali ju až Nemka Ricarda Funková, ktorá bola takmer o šesť sekúnd rýchlejšia ako Mintálová. Druhá bola Austrálčanka Jessica Foxová o 2,15 s pred Slovenkou.

„Z mojej strany absolútna spokojnosť, aj ako tréner na brehu som videl od prvých kombinácií, že mala istotu, nič neriskovala a nevyskytla sa tam žiadna veľká chyba. Na bránke číslo 20 bol malinký dodatočný ťuk, ale myslím si, že s takýmto kvalitným časom to nezaváži pri postupe do semifinále. Z mojej strany absolútna spokojnosť a myslím si, že aj pretekárka je s jazdou spokojná,“ povedal Mintálovej tréner Peter Cibák ml. (tasr)