Američania vedeli, že koronavírus unikol z čínskeho laboratória. Čína to čoskoro prizná. Tvrdí to taliansky novinár Paolo Liguori.

Washington a Peking údajne chystajú dohodu, v ktorej uznajú, že koronavírus nedopatrením unikol z laboratória z čínskeho Wu-chanu. Podľa Bidenovej administratívy vraj pôvodne išlo o biologickú zbraň. Tvrdí to riaditeľ talianskeho média TgCom24, ktoré patrí spoločnosti Mediaset Paolo Liguori a informáciu už prevzali viaceré médiá.

„Čína však nikdy nepripustí, že by prípad kryla, všetko to bude vina vedcov,“ upresňuje žurnalista a dodáva:

„Povedať, že nešťastnou náhodou unikol z laboratória zachráni všetkých: ide o akúsi dohodu o úniku (vírusu) medzi Čínou, USA a Svetovou zdravotníckou organizáciou WHO. Nik z toho nevyjde s polámanými kosťami,“ upozorňuje Liguori. „Už rok a pol počúvame o netopieroch a prirodzenom vývoji vírusu, ale Washington vie, že Sars-Cov-2 bol pripravený v laboratóriu.“

V tejto súvislosti WHO vraj plánuje ďalšie šetrenie o pôvode vírusu, čo čínske úrady prijali s prekvapením, lebo teória o úniku z laboratória je „extrémne nepravdepodobná a nemá v tomto zmysle zmysel investovať viac energie a úsilia“. Priznali síce, že táto hypotéza nie je úplne vylúčená, no zdôraznili, že preskúmanie musí byť oslobodené od politického tlaku. Informoval o tom na svojej webstránke portál TgCom24, kde pôsobí Paolo Liguori. (bop)