Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži. V úvodnom kole, v dueli dvoch kvalifikantov, zdolal Taliana Marca Cecchinata 6:2, 7:6 (2).
V utorok popoludní ho v hale Bercy čakal zápas proti ôsmemu nasadenému Belgičanovi Davidovi Goffinovi. Slovenský daviscupový reprezentant má už istú prémiu 36.000 eur pred zdanením a 70 bodov do rebríčka ATP Entry. V jeho onlajn vydaní figuruje na 95. mieste, čo znamená, sa sa posunul pred Andreja Martina na post slovenskej jednotky.

Gombosovi vyšiel úvod zápasu s Cecchinatom, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie semifinalistu Roland Garros z roku 2018 a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. V siedmej hre Gombos opäť zobral Cecchinatovi servis a prvý set sa stal jasne jeho korisťou. V druhom dejstve nevyužil zverenec tréner Tibora Tótha náskok 3:1, v tajbrejku však dominoval.

„Veľmi som chcel vyhrať a som šťastný, že sa mi to podarilo. Vedel som, že by mi to pomohlo dostať sa späť do svetovej stovky. O to si toto víťazstvo cením viac a verím, že do konca roka sa v tej stovke udržím. Proti Cecchinatovi som veľmi dobre podával a aj herne mi to išlo. Dôležité bolo, že som sa dokázal skoncentrovať na tajbrejk druhého setu a pomerne hladko som ho vyhral. So svojimi výkonmi som spokojný, zdolal som troch hráčov svetovej stovky a verím, že som na tomto turnaji ešte neskončil!,“ uviedol Gombos v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

V druhom kole narazí tridsaťročný hráč NTC na svetovú štrnástku Goffina. „Je to vynikajúci hráč a jasný favorit zápasu. Ja môžem len prekvapiť a určite do toho dám úplne všetko a pokúsim sa vyhrať. Škoda, že mi organizátori nedali deň voľna, lebo po tých troch zápasoch by som si zaslúžil trošku oddychu. Vo finále kvalifikácie som odohral ťažký trojsetový zápas s Albotom, kde som síce ťahal vo viacerých fázach za kratší koniec, ale bojovnosťou som to zvrátil,“ dodal Gombos. (tasr)