Čln gréckej pobrežnej stráže sa v nedeľu ráno dostal do kolízie s tureckým hliadkovacím plavidlom. Pri incidente, ktorý sa stal v Egejskom mori východne od ostrova Lesbos, neutrpel nikto zranenia.Informovala o tom grécka televízia ERT s odvolaním sa na vyhlásenie pobrežnej stráže. K zrážke došlo o 04.20 h miestneho času. Incident trval podľa vyhlásenia tri až štyri sekundy a grécke plavidlo bolo pri ňom len ľahko poškodené.

Podobné udalosti sú v Egejskom mori bežné počas hliadok pátrajúcich po lodiach prevážajúcich migrantov z Turecka do Grécka, poznamenala agentúra AFP.

Grécko v apríli obvinilo Turecko zo snahy vyprovokovať eskaláciu situácie v Egejskom mori „nebezpečnými“ manévrami svojich lodí a nelegálnou pomocou migrantom. Atény vyzývajú Ankaru, aby lepšie kontrolovala migračné trasy a vzala späť stovky žiadateľov o azyl, u ktorých sa zistilo, že nemajú právo na priznanie štatútu utečenca.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis sa v pondelok v rámci summitu NATO v Bruseli rokovať s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. (TASR, tob)