Bývalý vysokopostavený člen bratislavskej skupiny sýkorovcov Jurij Fejér nemá žiadne poznatky o pripravovanej vražde Sylvii Klauz-Volzovej. Vypovedal tak vo štvrtok pred Okresným súdom Bratislava II, ktorý v bratislavskej väznici pojednáva v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky exriadteľa TV Markíza Pavla R.

„Neviem nič povedať ku kauze TV Markíza a ani k spoločnosti Gamatex,“ vypovedal svedok, ktorý  obžalovaného Pavla R. nepozná osobne. Dobré vzťahy mal len s nebohým zavraždeným Petrom Čongrádym a s bosom bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbertom Lališom alias Kýblom.

Rovnako svedok nevedel ani o tom, že by sýkorovci mali pripravovať v roku 1998 vraždu Pavla R. a sledovať Klaus-Volzovú. „V sledovacom tíme som bol ja, Martin Kováč, Martin Ribár, Ivan Cuper a iní,“ povedal Fejér. V skupine pôsobil od roku 1997 do svojho zadržania v roku 2012.

„Nemám žiadne informácie o príprave vraždy pani Klaus-Volzovej,“ vypovedal ďalší odsúdený sýkorovec Martin Kováč prezývaný Rybička. Do objektu TV Markíza v roku 1998 chodil ako strážnik. „Ochranu objektu televízie zabezpečovala vtedy spoločnosť DKFB,“ priblížil svedok. DKFB bola detektívna kancelária jedného z bosov sýkorovcov Františka Borbélyho, ktorý je v súčasnosti už na slobode. Rovnako ako Fejér, ani Kováč nemal informácie o pripravovanej vražde Pavla R. v roku 1998.

V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Kýbel, banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho spoločník Miloš Kaštan. Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Pavol R. u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať práve bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája 2019. Kýbel i Pavol R. účasť na príprave vraždy popreli. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

(tasr)