Nicholsonová kritizuje Cigánikovú: Mala ma za vzor hodný nasledovania, potom prišlo jej absurdné vyjadrenie.

„Cigániková, ktorá predtým za mnou prišla, aký som jej vzor a staršia kolegyňa vhodná nasledovania, si po tlačovke napíše na Facebook, že bola v nesprávny čas na nesprávnom mieste s nesprávnym človekom? To je absurdné. Tam už nie je o čom,“ povedala europoslankyňa Lucia Nicholsonová o svojej straníckej exkolegyni v rozhovore pre Denník N.

Nicholsonová kritizovala aj predsedu strany SaS Richarda Sulíka. Svojich ľudí podľa nej „hodil cez palubu“.

„Tento Richard Sulík, ktorému som držala chrbát v posledných voľbách, keď ho opustili jeho verní, ja som nikam neodišla a dala som to vo voľbách, tak sa za mňa ospravedlní po tlačovke Remišovej a koaličným partnerom? A pritom som mala pravdu,“ kritizuje straníckeho šéfa.

Nezachoval sa vraj správne, keď sa ospravedlnil za tlačovú konferenciu, ktorú zvolala vo februári. Europoslankyňa tvrdila, že Slovensko nenávratne prišlo o miliardu eur z eurofondov a časť zodpovednosti za túto nemalú stratu mala niesť ministerka pre investície Veronika Remišová (Za ľudí).

Toto obvinenie spôsobilo pnutie v rámci koalície, expremiér Igor Matovič (OĽaNO) sa postavil na stranu Remišovej a Nicholsonová nakoniec opustila stranu SaS.

(est)