Mikulec: Peter Pčolinský je v ťažkom konflikte záujmov. Nemal by sa podľa neho uchyľovať k ohováraniu a snahám o zasahovanie do vyšetrovania.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) to uviedol na sociálnej sieti v súvislosti s tým, že koaličný poslanec plánuje podporiť opozičný návrh na jeho odvolanie z funkcie. Dodal, že „blízky vzťah s obvineným mu zjavne bráni zachovať si vo veci objektívnosť“.

Ohováranie a snahy o zasahovanie do vyšetrovania sú podľa Mikulca praktikami, ktoré boli blízke predchádzajúcim vládam. „My sme prišli s týmito praktikami skoncovať. Prišli sme naplniť to, čo od nás voliči žiadali vo voľbách – spravodlivosť, aby zákony platili pre všetkých rovnako a aby už viac žiadni ‚naši ľudia‘ nestáli nad zákonom. A sám pán Pčolinský zrejme na chvíľu zabudol, že sa zaviazal tieto princípy, zakotvené v programovom vyhlásení vlády, presadzovať,“ skonštatoval minister.

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR, na ktorej chce opozícia vysloviť nedôveru ministrovi vnútra, bude v utorok 15. júna. Návrh na odvolanie podal Smer-SD. Strana chce odvolávať Mikulca v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek. Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS).

(tasr)