Anglické grófstvo Veľký Manchester a časť grófstva Lancashire dostanú dodatočnú pomoc na boj s variantom koronavírusu delta, ktorý sa v týchto oblastiach rýchlo šíri. Informovala o tom v utorok na svojej webovej stránke stanica BBC.

Minister zdravotníctva Matt Hancock povedal, že vláda týmto oblastiam poskytne „podporný balíček“ na posilnenie očkovania a testovania. Súčasťou opatrení bude aj podpora zo strany armády a testovanie na školách v najviac postihnutých oblastiach. Veľký Manchester a časti Lancashire na severozápade Anglicka boli identifikované ako miesta, kde sa variant delta šíri najrýchlejšie. Tento variant po prvý raz zaznamenali v Indii a predtým bol označovaný ako indický.

Obyvateľom v týchto oblastiach odporučili, aby v čo najväčšej miere obmedzili cestovanie a vyhýbali sa stretnutiam v uzavretých priestoroch. Vláda obyvateľov takisto vyzvala, aby sa dávali dvakrát týždenne testovať a pracovali aj naďalej z domu, ak je to možné.

Balíček je podľa Hancocka zostavený na základe toho, „čo funguje v Boltone“. Počet prípadov nákazy v tomto meste klesol po tom, ako mu vláda poskytla dodatočnú podporu. Takisto je podľa ministra nevyhnutné, aby ľudia v týchto oblastiach dostali čím skôr vakcínu, pretože to je „spoločná cesta von z pandémie“.

(tasr, min)