David Hasselhoff vyzýva v kampani Nemcov, aby sa dali zaočkovať. Americký herec a spevák David Hasselhoff, známy zo seriálov Pobrežná hliadka (Baywatch) a Knight Rider, ako aj hitom z 80. rokov 20. storočia „Looking for Freedom“, propaguje očkovaciu kampaň nemeckého ministerstva zdravotníctva. V utorok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

„Rukávy hore“, vraví Hasselhoff po nemecky vo videu, ktoré ministerstvo zverejnilo na Twitteri. Úrad ministra zdravotníctva Jensa Spahna v utorok potvrdil, že Hasselhoff neprijal za svoj príspevok ku kampani žiadne peniaze.

Americká hviezda radí každému v USA, Nemecku a vo svete, aby sa dal zaočkovať. Hasselhoff to vraví v ďalšom videu, kde zároveň ukazuje malú náplasť na pravej hornej paži. Chcem si znova vychutnávať každodenný život a slobodu cestovania, vysvetľuje spevák hitu Looking for Freedom (Hľadanie slobody) pred svojou vilou v kalifornskom meste Calabasas. „To, čo hľadám, je návrat života do normálu, návrat slobody!“ hovorí. „Slobodu som našiel vďaka očkovaniu… Vy môžete tiež.“

(tasr, min)