Dočasné terasy kaviarní, ktoré boli v Paríži otvorené počas minulého roka, keď neboli povolené vnútorné prevádzky, budú môcť v lete fungovať naďalej. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na mestské zastupiteľstvo Paríža. Terasy však budú musieť svoje prevádzky zatvoriť o 22.00 h miestneho čas, aby davy ľudí z nich nerušili miestnych obyvateľov.

Takisto nebudú môcť byť vybavené strechami, stenami či stanmi a nebude v nich povolené ani umiestňovanie reklám, ohrievačov alebo zariadení na prehrávanie hudby, píše AFP s odvolaním sa na námestníčku starostky Paríža Oliviu Polskú, ktorá má na starosti oblasť obchodu.

Paríž minulý rok umožnil využívať miesta pôvodne určené na parkovanie majiteľom reštaurácií a kaviarní, ktorí z dôvodu pandemických opatrení nemohli ponúkať služby v priestoroch svojich prevádzok, píše AFP.

Terasy francúzskych reštaurácií a kaviarní boli z dôvodu pandemických opatrení zatvorené od októbra 2020. Od 19. mája v celej krajine mohli opäť otvoriť, ale s obmedzenou kapacitou. Od stredy budú tieto prevádzky môcť zákazníkov obsluhovať aj vo svojich vnútorných priestoroch a nočný zákaz vychádzania bude posunutý na 23.00 h.

(tasr, min)