Alexander Slafkovský bude aj v tejto sezóne súčasťou slovenskej reprezentácie C1 vo vodnom slalome. Miesto si zaistil na úkor dvojnásobného olympijského víťaza Michala Martikána, keď zvíťazil v nedeľných pretekoch 6. kola Slovenského pohára v Čunove, ktoré boli zároveň záverečným nominačným podujatím.

Slafkovský uspel práve pred Martikánom o 0,78 sekundy. Pred záverečnou fázou nominácie pritom nebol v ideálnej pozícii, keď na istotu potreboval dvakrát vyhrať. V sobotu síce obsadil druhé miesto, ale zdolal ho iba Matej Beňuš, ktorý má vďaka účasti na olympiáde v Tokiu isté miesto. Tridsaťosemročný Slafkovský si tak sčasti napravil chuť po neúspešnej olympijskej kvalifikácii, keď mu nevyšli posledné preteky na ME v Ivrei a účasť v Tokiu si vybojoval Beňuš.

Tretím členom reprezentačného tímu v C1 mužov bude Marko Mirgorodský. Ten si to zaistil už v sobotu, keď mu na definitívu stačilo tretie miesto. V ženskej céjednotke budú reprezentovať Slovensko okrem olympioničky Moniky Škáchovej aj Zuzana Paňková a Simona Glejteková, ktorá si zaistila miesto v družstve vďaka nedeľnému triumfe pred Paňkovou a Soňou Stanovskou, ktoré dosiahli rovnaký čas.

(tasr)