Tridsať profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari skládky nebezpečného odpadu v katastri obce Budmerice v okrese Pezinok. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hasiči po príchode na miesto zistili, že požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu. Na mieste udalosti zasahujú profesionálni hasiči z Pezinka, Senca, Bratislavy. Taktiež dobrovoľní hasiči z obcí Budmerice, Blatné, Častá, Pezinok a Závodný hasičský útvar z Istrochemu. „Pracovníci Kontrolného chemického laboratória v Nitre uskutočnili prvé merania kvality ovzdušia, pri ktorom nenamerali žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov,“ uviedla Križanová.

Mesto Modra, ktoré sa od Budmeríc nachádza takmer desať kilometrov, vyzvalo na sociálnej sieti svojich obyvateľov, aby si vo svojich domoch a bytoch pozatvárali okná a ak je to možné zdržiavali sa dočasne v interiéri. „Sme v kontakte so zložkami krízového riadenia z Okresného úradu v Pezinku, o vývoji situácie budeme verejnosť priebežne informovať,“ uviedla samospráva.

(tasr)