Piatich tínedžerov v Belgicku zadržali v spojitosti s hromadným znásilnením. Obeť, ktorú si nahrávali, po zverejnení videa spáchala samovraždu.

Belgická polícia zadržala piatich tínedžerov v spojitosti s hromadným znásilnením 14-ročného dievčaťa, ktoré po zverejnení videa zachytávajúceho tento čin spáchalo samovraždu. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na belgické médiá.

Dievča spáchalo samovraždu štyri dni po tom, čo bolo 14. mája napadnuté na cintoríne v meste Gent. Na cintoríne sa mala tínedžerka – podľa svojho otca – stretnúť so svojím kamarátom, avšak spolu s ním prišli ďalší štyria chlapci, ktorí ju potom zrejme napadli a znásilnili.

Celú udalosť si pritom fotili a natáčali na telefón. Video sa následne objavilo na sociálnych sieťach.

Traja zo zadržaných sú maloletí vo veku 14 až 16 rokov, pričom polícia zadržala aj ďalších dvoch, už plnoletých mladíkov vo veku 18 a 19 rokov.

Gentská prokuratúra nateraz pre AFP potvrdila len to, že zadržaných tínedžerov vyšetrujú v súvislosti s „udalosťami, ktoré sa odohrali krátko pred smrťou obete“. Odmietla sa pritom vyjadriť k správam médií, podľa ktorých začala vyšetrovanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu znásilnenia, sexuálneho napadnutia a zverejnenia „škodlivých“ materiálov.

Belgický minister spravodlivosti Vincent Van Quickenborne prisľúbil, že páchatelia tohto „ohavného“ činu budú potrestaní. Apeloval tiež na obete sexuálne násilia, aby takéto útoky nahlasovali úradom a vyhľadali odbornú pomoc.

(tasr)