Vodič, ktorého medzi obcami Plavecký Štvrtok a Láb v okrese Malacky prenasledovala polícia, napokon dostal šmyk a skončil s prevráteným vozidlom. Policajti zistili, že šoféroval napriek tomu, že mal odobraté vodičské oprávnenie. Hrozí mu trest odňatia slobody až do dvoch rokov. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Prvotným dôvodom prenasledovania 36-ročného muža z Malaciek bolo porušenie predpisov, keď náhle odbočil bez použitia znamenia o zmene smeru jazdy. Podľa polície nereagoval na výzvy, aby zastavil. „Bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky, pričom pokračoval v jazde smerom na nespevnenú cestu vedúcu k jazeru,“ dodali s tým, že napokon nezvládol riadenie, dostal šmyk a s vozidlom sa prevrátil na bok.

„Následnou kontrolou bolo zistené, že vodič má odobraté vodičské oprávnenie a tiež uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Preto policajti muža obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie,“ doplnili s tým, že predmetná vec je realizovaná v takzvanom superrýchlom konaní.

(tasr)