USA sú pripravené okamžite začať očkovanie detí vo veku 12 – 15 rokov, oznámil prezident Joe Biden.

Americký prezident Joe Biden v utorok povedal, že Spojené štáty sú pripravené „okamžite“ spustiť očkovanie proti novému koronavírusu pre tínedžerov vo veku 12 – 15 rokov. Takýto krok však podľa neho musí najprv odsúhlasiť tamojší regulačný úrad, uviedla agentúra AFP.

V prípade, že americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) povolí použitie vakcíny pre túto vekovú skupinu, bude na tento účel uspôsobených 20.000 očkovacích miest po celej krajine, informoval Biden na utorňajšom brífingu v Bielom dome.

FDA by mohol udeliť súhlas na núdzové použitie vakcíny od americko-nemeckého konzorcia Pfizer/BioNTech pre túto vekovú kategóriu začiatkom budúceho týždňa, informovala televízna stanica CNN s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa Bidenovej administratívy. Deti vo veku 12 – 15 rokov tvoria asi päť percent americkej populácie, dopĺňa CNN.

Biden zároveň v utorok oznámil, že prvú dávku vakcíny doteraz v USA dostalo najmenej 150 miliónov obyvateľov – z toho viac ako 105 miliónov je zaočkovaných oboma dávkami.

(tasr)