Boris Kollár vyzval poslancov, koaličných aj opozičných, aby podporili programové vyhlásenie vlády. Argumentuje tým, že je zamerané najmä na podporu rodín. Deklaroval, že verí súčasnej vláde. „Môžeme naozaj pretvoriť Slovensko,“ povedal.

„Je to dobré PVV, ktoré je v prvom rade zamerané na rodiny, na podporu rodín, udržanie stability rodín a ich ďalší rozvoj. Vláda má ambíciu urobiť veľkú reformu v sociálnej oblasti a zamerať sa najmä na finančnú stránku najohrozenejších obyvateľov Slovenska, to sú matky s deťmi a neúplné rodiny,“ skonštatoval. Ak by sa vláde toto podarilo naplniť, podľa Kollára tak vymania z najchudobnejšej sféry veľké množstvo ľudí. Hovoril aj o pláne obnovy a odolnosti. Pripomenul záujmy Slovenska na investovanie financií do rôznych sociálnych oblastí.

Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) reagoval tým, že mu pripomenul počty úmrtí na ochorenie COVID-19. Tvrdí, že k tomu prispela aj doterajšia vláda. „Vy ste sa na tie rodiny vykašlali, nemyslím vás konkrétne, ale Matovičovu vládu,“ vyhlásil s tým, že vláda akoby zabudla na pandémiu a v PVV ani nedoplnila plány na vyrovnanie sa s následkami koronakrízy.

Erika Tomáša (nezaradený) prekvapili slová o pláne reformovať sociálny systém. Poukázal na to, že Sme rodina malo svojho ministra práce a viaceré sociálne opatrenia za uplynulý rok už zrušili.

(tasr)