Zvážime iniciovanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie ministerky Kolíkovej. Povedal to šéf Smeru Robert Fico.

Smer-SD zváži pre podozrenia okolo podnikania ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) a jej rodinnej firmy iniciovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR. Robert Fico tvrdí, že jej rodinné firmy okrádajú ľudí a zarábajú na štáte.

„Na budúci týždeň zvážime podanie návrhu na vyslovenie nedôvery pani Kolíkovej,“ uviedol s tým, že tak urobia na 99 percent, ak Kolíková sama neodstúpi. Zvážiť podľa jeho slov musia aj čas, kedy návrh podať, pretože sa blíži schôdza k programovému vyhláseniu vlády aj riadna schôdza.

Trvá na tom, že Kolíková nemá čo robiť vo vedení rezortu, spochybňuje jej profesionalitu aj morálnosť.

Fico vo štvrtok hovoril najmä o podozreniach okolo obchodu spoločnosti Elelektronika, v ktorej Kolíková figurovala. Členom predstavenstva firmy je podľa slov Fica ministerkin brat. Síce

Kolíková z funkcie vo firme odišla pri nástupe do funkcie štátnej tajomníčky, miesto seba tam doplnila Lukáša Opetta, ktorý má byť jej spoločníkom v inej spoločnosti. Fico v tejto súvislosti namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Ide podľa neho o konflikt záujmov. „Neviem, či je akcionárka (Kolíková, poznámka TASR), ale minimálne cez Opetta je tam, akoby tam sedela ona,“ podotkol.

(tasr, bop)