V drese Tampy Bay Lightning zažiaril slovenský obranca Erik Černák, ktorý sa na výhre obhajcu Stanleyho pohára na ľade Chicaga 7:4 podieľal gólom a asistenciou. Okrem toho sa v druhej tretine pobil s Connorom Murphym a dosiahol tzv. hetrik Gordieho Howea. Florida si miestenku do bojov o Stanley Cup vybojovala vďaka víťazstvu 7:4 v Nashville.

Černák otvoril skóre duelu už v 28. sekunde, keď po buly v obrannom pásme Tampy vystihol prihrávku Rileyho Stilmanna, ušiel po pravom krídle a prekonal Kevina Lankinena strelou pomedzi betóny. Bol to jeho štvrtý gól v sezóne. V prostrednej časti si Černák pri striedačke Blackhawks vymenil pár úderov s debutantom v NHL Mikeom Hardmanom, ktorého si prišiel brániť Murphy a strhla sa bitka. V pästnom súboji mal slovenský obranca jasne navrch a zakrátko svojho súpera zložil na ľad. Černák s Murphym majú spoločnú históriu v profilige, 7. marca nedohral slovenský hokejista zápas po tvrdej zrážke práve s týmto hráčom, ktorý vtedy za svoj zákrok dostal trest do konca zápasu. V poslednej minúte si Černák pripísal aj jedenástu asistenciu, keď prihral Alexovi Killornovi na gól do prázdnej bránky.

Černák odohral jeden z najlepších zápasov v sezóne, jeho výkon vyzdvihol aj tréner „bleskov“ Jon Cooper. „Černák prežíva fantastickú sezónu. Stále sa zlepšuje, získava čoraz väčší cit pre hru, vie čo môže a čo nie. Je veľký, silný, výborne korčuľuje a má to v hlave dobre usporiadané. Vie, že tvrdá práca prináša dobré veci a jemu sa tie dobré veci aj dejú. Som na neho hrdý, že sa vypracoval na takúto úroveň,“ chválil slovenského obrancu tréner Lightning pre klubový web. V 39 zápasoch základnej časti nazbieral 23-ročný zadák pätnásť kanadských bodov (4+11) a už len jeden ho delí od vyrovnania svojho maxima spred dvoch sezón. Okrem kvalitnej defenzívy sa stáva čoraz nebezpečnejší aj na druhej strane klziska. „Má stále viac a viac sebavedomia, bolo to vidieť pri jeho góle. Nebojí sa vojsť do pásma, podržať puk, rozohrať, dobre vystreliť. Hrá skvele a som za neho šťastný. Je našou veľkou oporou,“ chválil Slováka ruský obranca Tampy Michail Sergačov. Černák dosiahol v tejto sezóne už druhý hetrik Gordieho Howea, predtým sa mu to podarilo 9. marca proti Detroitu. Na ľade strávil 21 minút a 12 sekúnd, okrem gólu a asistencie mal aj plusový bod, raz vystrelil a rozdal štyri hity. Po zrážke s ním si zlomil zápästie Adam Boqvist a sezóna sa pre neho skončila. Tampa figuruje po tretej výhre za sebou na tretej priečke Centrálnej divízie o bod za Floridou, tri stráca na vedúcu Carolinu.