Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v treťom finále Niké extraligy žien nad Piešťanskými Čajkami 82:70. V sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Ružomberčanky tak delí už len krok od obhajoby majstrovského titulu. Zverenky trénera Juraja Suju budú mať šancu pridať do klubovej zbierky celkovo 14. majstrovskú trofej v stredu 28. apríla o 18.00 h, keď je v Piešťanoch na programe ďalší duel série.

Piešťany nadviazali na druhý finálový zápas, aj do toho tretieho vstúpili s veľkou energiou. Bodovým úsekom 8:0 sa dostali rýchlo do vedenia, ktoré si po väčšinu prvej štvrtiny udržiavali. Ružomberok sa snažil doťahovať, ale po 10 minútach prehrával 12:19. Aj v druhej 10-minútovke mali viac z hry hosťujúci tím, svoje vedenie dostal cez dvojcifernú hodnotu. To bol pre domácu „Ružu“ potrebný budíček, po oddychovom čase výrazne zlepšila svoj herný prejav. Krok po kroku sťahovalo trio Enabosiová, Živaljevičová a Rusiňáková, ale po prvom polčase svietil na tabuli z domáceho pohľadu nepriaznivý stav 31:34.

V tretej štvrtine pokračovalo na palubovke vyrovnané dianie, Ružomberku sa podarilo viackrát dotiahnuť, dokonca aj vyrovnať, ale dlho neprichádzal obrat. Vtedy sa Čajky strelecky odmlčali, čo bola voda na mlyn pre domáce hráčky. Liptáčky prebrali iniciatívu a po troch štvrtinách viedli 59:52. Piešťany nezložili zbrane, v úvode štvrtej 10-minútovky sa priblížili na rozdiel jedného koša. Tento tlak však mal len krátkodobé trvanie. Domáca Turudičová necelých 5 minút pred koncom upravila na 69:59. Na to už hosťujúci tím nemal v koncovke adekvátnu odpoveď.

(tasr)