Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad AS Trenčín 2:0.

Zápas Trnavy s Trenčínom začal veľkými šancami. Najprv sa rútila na bránku hostí dvojica Ristovski – Grič, prvý menovaný sa rozhodol pre strelu, ktorú mu v sklze zblokoval Kapuadi. Na opačnej strane zatiahol loptu do šestnástky Corryn, spätnou prihrávkou našiel na päťke Kadáka, ten ale trestuhodne netrafil z pár krokov odkrytú bránku. Trnava udrela v 7. minúte. Koštrna posadil center na hlavu Bamidelemu, ktorý zblízka prekonal Kukučku – 1:0. Ofenzívny futbal pokračoval, aktívny bol Kadák, v zakončení ale dvakrát  neuspel. Na opačnej strane Kukučka kryl pokus Vlaska spoza šestnástky. V 13. minúte vyšla andelom ukážková akcia po pravej strane, v jej finiši Cabral nabil nepokrytému Ristovskemu a ten bez prípravy strelil druhý trnavský gól. Trenčiansku zástavu sa snažili dvíhať El Mahdioui a Ikoba, ani jeden z  nich však na Takáča nevyzrel. Veľmi dobrú príležitosť mal Corryn, svoju obaľovačku ale poslal tesne vedľa.

Po zmene strán hra stratila náboj. V úvode zaujala strela Ristovskeho, ktorý z otočky natiahol Kukučku. Potom sa však dlhé minúty nič zásadné nedialo. Trenčín výraznejšie potrápil trnavskú defenzívu až v 75. minúte, keď Ikobovu ranu zrazil Twardzik, lopta sa odrazila na päťku ku Ghalimu, lenže Nigérijčan v koncovke zlyhal. Trnavčania si výsledok v ďalších momentoch postrážili a zaknihovali tak už piate ligové víťazstvo v rade a celkovo deviate na jar.