Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v dueli 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie nad ŠKF iClinic Sereď 2:1.

Aktívnejšie začali Ružomberčania, ale ako prví sa v 10. minúte k vážnejšiemu ohrozeniu brány dostali hostia, keď po rýchlej akcii zvnútra šestnástky strieľal Moses, Krajčírika však neprekvapil. Vstupný polčas sa väčšinou niesol v znamení územnej prevahy Liptákov, ktorí často manévrovali s loptou na polovici súpera, ale nedokázali ani len pootvoriť vrátka na kompaktnej defenzíve Serede. Preto k bezprostrednému ohrozeniu brankára Yakubu sa nedostali.

Aj po príchode zo šatní sa obraz hry nezmenil, akurát domáci futbalisti sa smerom dopredu snažili hrať rýchlejšie a kolmejšie. boli V 55. minúte sa zrodila prvá veľká šance zápasu, odrazená lopta v hĺbke „veľkého vápna“ Serede našla v gólovej pozícii Regáliho, no ten namieril do nebies. V 70. minúte po faule Potomu na Kostadinova, Brenkus z priameho kopu trafil múr, na druhý pokus pred bránou našiel Regáliho, ktorý otvoril skóre – 1:0. V 88. minúte Takáč zahrával priamy kop a Regáli zvýšil na 2:0. Vzápätí ešte Iván vykresal pre hostí nádej na bod, skóre sa už ale nezmenilo.