Slovenská singlistka Simona Glejteková sa predstaví na ME vo vodnom slalome, ktoré sa uskutočnia 6.-9. mája. Vďaka víťazstvu v sobotných nominačných pretekoch v Liptovskom Mikuláši si v predstihu vybojovala v internej kvalifikácii miestenku do Ivrey. Zvyšné dve pretekárky ju doplnia po nedeľných jazdách.

„Som spokojná, že som si to nenechala na poslednú jazdu a v nedeľu si to už len užijem. Chcela som zajazdiť to, na čo mám a podarilo sa mi to. Síce som spravila pár chybičiek, ale asi sa nedá ísť úplne bez chyby, takže som rada,“ povedala po pretekoch Glejteková, ktorá si zaistila miestenku do Talianska ako prvá. V sobotu predviedla čistú jazdu a zdolala Emanuelu Luknárovú o 3,67 sekundy.

Zverenka Jozefa Martikána, otca päťnásobného olympijského medailistu, si spoluprácu veľmi pochvaľuje. „Michal je kráľ na vode, trénovať s ním je česť a bezodná studnica motivácie. Keďže sa tejto ‚Európe‘ pôjde oveľa, o olympijskú miestenku do Tokia, lepší vzor som ani nemohla mať,“ povedala pre canoe.sk Glejteková.

Glejteková a jej dve kolegyne v C1 budú v Taliansku bojovať o miestenku na OH do Tokia: „Nebudú to moje prvé ME, ale budú iné, pretože pôjde o olympiádu. Jedna za nás bude musieť byť lepšia ako Poľky a Rusky a nevieme ešte ako to bude s Ukrajinkami, takže uvidíme ako to dopadne.“

Časť reprezentácie už má účasť istú – trio kanoistov Matej Beňuš, Michal Martikán, Alexander Slafkovský, kajakárky Jana Dukátová a Eliška Mintálová, kajakári Jakub Grigar (aj OH Tokio 2020) a Martin Halčin.

(tasr)