V najvyššej juniorskej hokejovej lige OHL by sa od nasledujúcej sezóny malo hrať bez kontaktu a bodyčekov. Prišla s tým kanadská ministerka športu z provincie Ontário Lisa MacLeod. Práve kontakt na ľade spôsobuje podľa nej vyššie riziko nákazy vírusom COVID-19. Ministerka uviedla, že aj v ostatných juniorských ligách sa museli rušiť zápasy, a ako hlavný dôvod za tým vidí fyzický kontakt hráčov.

„Nielen v OHL, nielen v hokeji všeobecne, ale vo všetkých športoch treba obmedziť fyzický kontakt… Realita je taká, že musíme prijať tieto preventívne opatrenia v oblasti verejného zdravia,“ uviedla Lisa MacLeod. Na vyjadrenie zareagoval aj premiér provincie Ontário Doug Ford. Ten verí, že OHL sa bude naďalej hrať fyzicky. Uviedol, že tieto faktory musia prehodnotiť hlavne zdravotní experti, ktorí sa na tom budú podieľať.

V zápasoch najvyšších juniorských líg, ako sú WHL, OHL a QMJHL, sa bez hry do tela hrá tak maximálne na rozcvičke. Sú to najkvalitnejšie svetové ligy s juniormi, ktorí sú v nich kariérne len dva kroky k NHL. Niekedy v zápasoch vidieť viac vášne ako u seniorov. Mladé talenty sa totižto potrebujú predať a ukázať skautom.

(rah)