Predseda britskej vlády Johnson fanúšikom odkázal, že spraví všetko, aby Európskej Superlige vystavil „červenú kartu“.

Predseda britskej vlády Boris Johnson sa v utorok stretne so zástupcami fanúšikov a futbalovými funkcionármi. Témou bude nová Európska Superliga (ESL), ktorej zakladajúcimi členmi je aj šesť anglických klubov FC Arsenal, FC Chelsea, Tottenham Hotspur, FC Liverpool a manchesterské City a United.

Britská vláda už v pondelok avizovala, že zváži kroky, ktoré zabránia vstupu anglických klubov do novej súťaže, tiež ohlásila vznik komisie na celkovú revíziu futbalového prostredia v krajine. Poplach vyhlásili aj zvyšní účastníci Premier League, ktorí na utorok zvolali núdzové stretnutie bez prítomnosti tzv. „veľkej šestky“. Johnson fanúšikom odkázal, že spraví všetko, aby Európskej Superlige vystavil „červenú kartu“. Informovala o tom agentúra AFP.

Okrem anglických klubov sa na vzniku ESL podieľali aj milánske AC a Inter, Juventus Turín z Talianska, Atletico Madrid, Real Madrid a FC Barcelona zo Španielska. Ich iniciatíva vytvoriť konkurenciu k súťažiam UEFA vyvolal búrlivú odozvu, Európska futbalová únia už pohrozila sankciami aj pre hráčov, ktorí by prípadne nastúpili v novej lige, hovorí sa aj o vylúčení účastníkov semifinále Realu Madrid, Chelsea a Manchestru City z Ligy majstrov.

(tasr)