Slovenská futsalová reprezentácia má pred sebou záverečný dvojzápas kvalifikácie ME 2022, do ktorého vstupuje s jednoznačným cieľom vybojovať si historický postup na finálový turnaj. Zverenci Mariána Berkyho nastúpia najskôr vo štvrtok o 16.00 h v Leviciach proti suverénnemu lídrovi 3. skupiny Azerbajdžanu, v utorok 13. apríla o 17.30 SELČ sa predstavia na palubovke Moldavska pravdepodobne v kľúčovom súboji o postup na šampionát.

„Všetko máme vo vlastných rukách a teraz to môžeme potvrdiť. Keďže sme prehrali v Azerbajdžane a remizovali s Moldavskom, tak sme sa dostali do menšieho tlaku, ale osobne si myslím, že máme stále výhodu my. Všetci hráči aj realizačný tím sú namotivovaní tak, že ideme dosiahnuť náš cieľ, postup na EURO,“ uviedol v rozhovore pre portál futsalslovakia.sk kormidelník slovenského tímu. Podľa Berkyho potrebuje mužstvo zlepšiť efektivitu. „V predošlých zápasoch boli nejaké chyby, ale jediné, čo potrebujeme zlepšiť, je efektivita. Na to sa musíme sústrediť. Hráči vedia, že v defenzíve hrali veľmi dobre. Zapracovať teda musíme na efektivite, keďže sme mali dostatok šancí na viac gólov. Keď sa na to budeme sústrediť a hrať svoju hru, tak tie zápasy vyhráme.“

Proti Azerbajdžanu odohrá jubilejný 100. zápas za národný tím Gabriel Rick. „Som za to rád, je to viac ako desaťročná práca, ale nemá to pre mňa nejaký veľký význam. Najmä som rád, že stále môžem hrať a pomáhať tímu,“ uviedol legionár Plzne, ktorého veľkou túžbou je priviesť Slovensko prvýkrát na veľký turnaj. „Všetci sme nastavení tak, že vidíme len jeden cieľ a tým je postup. Aj keď to bude nesmierne náročné. Máme však čo vracať hlavne Moldavcom. Všetko je to v našich rukách a nohách. Spravíme pre postup maximum,“ dodal Rick pre futsalslovakia.sk.

V tabuľke 3. kvalifikačnej skupiny sú Slováci so siedmimi bodmi na druhom mieste, líder Azerbajdžan má 12 bodov a istý postup na ME. Tretie Moldavsko má štyri body, posledné Grécko zatiaľ nebodovalo. Na finálový turnaj ME v holandských mestách Amsterdam a Groningen (9. januára – 6. februára 2022) postúpia ôsmi víťazi skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest. Dva najhoršie tímy z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť.

(tasr)