Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v NHL podieľal gólom na domácom víťazstve Montrealu nad Edmontonom 3:2 po predĺžení. V 46. minúte vyrovnal na 2:2, o výsledku rozhodol v poslednej minúte predĺženia Eric Staal vo svojej premiére v drese Canadiens.

Tridsaťšesťročný center rozhodol o výhre Canadiens strelou z pravého kruhu po prihrávke od Tylera Toffoliho. Do Montrealu prišiel na konci marca z Buffala Sabres výmenou za výber v treťom a piatom kole tohtoročného draftu. Následne absolvoval povinnú týždňovú karanténu a v noci na utorok nastúpil na prvý zápas. „Tento moment mi určite utkvie v pamäti, no dúfam, že ma tu v najbližšej dobe čakajú ešte väčšie a lepšie chvíle,“ povedal Staal pre portál nhl.com.

Kanaďan ukončil svoju sériu 23 zápasov bez gólu. „Som si istý, že je zaň veľmi šťastný. Myslím si, že si ho zaslúži, odohral veľmi dobrý zápas. Bol veľmi silný na vhadzovaniach a mal zopár šancí. Sme zaňho veľmi radi,“ povedal o novom spoluhráčovi Tatar. Tridsaťročný slovenský útočník odohral 12:53 minút a okrem presného zásahu si do štatistík pripísal aj jednu „plusku“, dve strely na bránku a jeden hit. V 34 zápasoch tejto sezóny nazbieral 24 bodov (8+16).

(tasr)