Stovky ľudí demonštrovali v Nemecku počas veľkonočných pochodov za mier na svete. Jednotlivé podujatia organizovali rozličné politické strany.

Za zvýšené úsilie čo sa týka mieru na svete demonštrovali v sobotu počas tradičných veľkonočných pochodov stovky ľudí naprieč mnohými nemeckými mestami vrátane Mníchova, Mainzu, Norimbergu či Düsseldorfu.

V bavorskej metropole Mníchov žiadalo podľa organizátorov zhromaždenia približne 1000 ľudí zákaz jadrových zbraní. Podľa polície sa v Mníchove zišlo 250 ľudí, ktorí sa vyslovili tiež proti používaniu bojových dronov vo vojnových operáciách.

V meste Münster v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko sa zhruba 100 aktivistov vydalo na bicykloch na demonštráciu za mier na svete. Približne 100 ľudí prišlo na pochod aj v Mainzi, metropole Porýnia-Falcka. Okolo 800 ľudí podporilo obdobnú akciu v Stuttgarte.

Jednotlivé podujatia organizovali rozličné politické strany, cirkevné združenia, mierové organizácie či klimatickí aktivisti z hnutia Piatky za budúcnosť. Podľa organizácie Netzwerk Friedenskooperative so sídlom v Bonne je tento rok počas veľkonočných sviatkov naplánovaných zhruba 100 súvisiacich podujatí.

(tasr)