Matovič sa rozlúčil s funkciou premiéra, poprosil o šírenie dobra a radosti. Slovensko počas jeho pôsobenia vraj prežilo najťažší rok od druhej svetovej vojny.

Igor Matovič v príhovore po demisii vyjadril presvedčenie, že „sme za vrcholom a bude už len a len lepšie“. TASR o tom v stredu informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Občanov poprosil Matovič „o prežívanie dennodennej radosti a dobra“ a ich rozdávanie. „Lebo len tak sa vieme z toho ťažkého obdobia dostať,“ povedal vo videu. Skonštatoval, že uplynulé obdobie nebolo ľahké pre občanov ani pre neho. Zdôraznil, že celý čas mal len jediný cieľ – „chrániť životy a zdravie“.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v utorok (30. 3.) demisiu doterajšieho premiéra Matoviča, a tým aj celého vládneho kabinetu. Zostavením novej vlády poverila ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO). Novú vládu, v ktorej by si mal Heger s Matovičom vymeniť pozíciu, by mala prezidentka vymenovať vo štvrtok 1. apríla.

K rekonštrukcii kabinetu dochádza po vládnej kríze, ktorú vyvolal nákup vakcíny Sputnik V. Napätie bolo v koalícii dlhodobo.

(tasr, bop)