Štátny tajomník Ledecký odchádza z Ministerstva investícií. Hovorí, že sa mu nepodarilo presadiť svoje zámery na pomoc vylúčeným komunitám.

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie to oznámil na sociálnej sieti. Obec Spišský Hrhov, kde Vladimír Ledecký dlhé roky pôsobil ako starosta, dávali za príklad práce s marginalizovanými skupinami.

„Do politiky som vstúpil s ambíciou pomôcť regiónom, ktorých rozvoj bol u politikov roky na vedľajšej koľaji. Do politiky som vstúpil s cieľom riešiť problémy vylúčených komunít, pred ktorými kompetentní zatvárali oči,“ uviedol Ledecký. „Pre moje názory, postoje a dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti som však nenašiel vo vedení ministerstva pochopenie, preto som po ročnom úsilí požiadal pani ministerku o uvoľnenie z pozície štátneho tajomníka,“ dodal.

Ledecký, ktorý bude pokračovať v politike ako poslanec Národnej rady SR a člen poslaneckého klubu Za ľudí, zdôraznil, že táto strana má regionálne štruktúry, ktoré dokážu jej vedeniu často nastaviť správne zrkadlo. Prinášajú podľa neho pohľad z reality, riešenia na konkrétne problémy regiónov, „na ktoré politici z Bratislavy často na druhý koniec Slovenska nedovidia“.

(tasr, bop)