Rozhlas a televízia Slovenska bude počas Veľkej noci vysielať bohoslužby. Divákom i poslucháčom ponúkne aj programy s duchovnom tematikou.

TASR o tom informoval PR manažér Stanislav Čačko. Na Veľký piatok (2. 4.) odvysiela RTVS naživo o 10.30 h na Jednotke služby Božie z evanjelického kostola v Novom Meste nad Váhom. Rádio Regina prinesie poslucháčom v tento deň od 9.00 h slávnostné služby Božie z Hanušoviec nad Topľou. RTVS prinesie aj tradične v priamom prenose na Dvojke krížovú cestu z Baziliky sv. Petra vo Vatikáne. Začne sa o 20.55 h. Obrady veľkonočnej vigílie na Bielu sobotu (3. 4.) prinesie televízna Trojka v priamom prenose z Košíc od 20.00 h.

Nedeľnú (4. 4.) veľkonočnú svätú omšu s požehnaním Urbi et orbi odvysiela Jednotka v priamom prenose z Baziliky sv. Petra vo Vatikáne o 10.00 h. Celebrovať ju bude pápež František, ktorý v závere udelí veľkonočné požehnanie a pozdrav Mestu a svetu. Slávnostnú svätú omšu z Katedrály sv. Alžbety z Košíc sprostredkujú poslucháčom na Veľkonočnú nedeľu od 9.05 h Rádio Slovensko a Rádio Regina. Od 11.50 h prinesie aj Rádio Slovensko požehnanie pápeža Františka Urbi et orbi.

Na Jednotke si počas Veľkej noci pripomenieme aj výročie úmrtia Jána Pavla II., a to prostredníctvom štvordielneho poľsko-talianskeho životopisného filmu Karol – človek, ktorý sa stal pápežom. V piatok podvečer prinesie Jednotka divákom aj americký historický film Syn Boží. Duchovný obsah s posolstvom Veľkej noci na Dvojke prinesie celý rad dokumentov, ako Kamenné pastorále, Veľkonočné evanjelium, Turínske plátno, Krížové cesty, Otče, do Tvojich rúk porúčam svojho ducha, Výkrik opustenosti, Krížová cesta banskoštiavnickej Kalvárie, Memento mori, Zo Zemplína k pápežovi. Divákov Dvojky čaká aj premiéra dokumentu Pápežský palác: gotická pevnosť a nový dokument RTVS Andrej Sládkovič. Človek, ktorý miloval.

Rádio Slovensko každý deň v skorých ranných hodinách ponúkne poslucháčom pravidelné Zamyslenie na témy Veľkej noci. O význame sviatkov sa bude hovoriť aj v prúdovom vysielaní počas dňa. Rádio Regina prinesie na Veľký piatok po 19.00 h reláciu Od kláštornej záhrady po blahorečenie o rehoľnej sestre Kataríne Krištofovej, ktorá prežila takmer 30 rokov v Ríme a dnes pôsobí v Bratislave, v službe chorým.

(tasr, min)