Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v zápase 10. kola Tipos extraligy na ľade HC Nové Zámky 3:0.

Víťaznú premiéru v drese Slovana absolvoval brankár Andrej Makarov, ktorý zaznamenal čisté konto.

Hostia sa v úvode snažili o rýchly gól, ale z viacerých závarov pred brankárom Kiviahom nič nevyťažili. V 4. minúte dostal domáci obranca Holenda trest na 5 minút a do konca zápasu, ale obetaví Novozámčania zvládli aj následné oslabenie. Domáci brankár si poradil so sľubnými šancami obrancu Meszároša. Na opačnej strane si brankár Makarov poradil so šancou Holoviča a gól nepriniesla ani príležitosť Bučeka v závere prvej časti, keď domácemu brankárovi pomohol obranca Drtina.

Do veľkej šance sa krátko po prvej prestávke dostal Obdržálek, ale Makarov vystihol jeho úmysel. Nerozhodné skóre vydržalo do 29. minúty, v ktorej hrali oba tímy iba so štyrmi korčuliarmi. Meszároš strelou spomedzi kruhov prekvapil Kiviaha – 0:1.

V 42. minúte sa už hostia radovali z druhého gólu, ale videorozhodca potvrdil, že Bačik poslal odrazený puk do bránky úmyselným pohybom korčuľou. Ďalšie minúty priniesli vyrovnaný hokej, v ktorom sa hosťom darilo držať tesný náskok. Novozámčania nevedeli prekvapiť obranu „belasých,“ a tí v 57. minúte rozhodli o víťazstve, keď Ranford prekonal Kiviaha strelou z otočky. Definitívnu podobu výsledku dal Buček, ktorý skóroval pri hre domácich bez brankára.

(TASR)