Kloktacie testy na ochorenie COVID-19 absolvovalo 741 žiakov tretieho a štvrtého ročníka základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Magistrát eviduje problémy s doručovaním ich výsledkov. Pre TASR to potvrdilo komunikačné oddelenie mesta.

Školákov testovali kloktacími PCR testami v stredu (24. 3.) a vo štvrtok (25. 3.). Pôvodne prejavilo záujem o takúto dobrovoľnú formu testovania 1200 rodičov žiakov a výsledky im mali byť oznámené uplynulý víkend. „V pondelok k 13.00 h nedošli výsledky testovania na sedem škôl. Takisto riaditelia nám referovali aj o niekoľkých rodičoch, ktorým doposiaľ neboli výsledky doručené. Zatiaľ vieme len o jednom pozitívnom výsledku u žiaka zo ZŠ Považská. Rodičia výsledok testu oznámili riaditeľovi školy a ten konzultoval s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva ďalší postup,“ uviedol magistrát s tým, že v súčasnosti zbierajú dostupné informácie a pripomienky ku kloktacím testom, čo chcú následne komunikovať s ministerstvom školstva.

Oproti minulému týždňu chodí do materských škôl (MŠ) a ZŠ v Košiciach takmer o 250 detí viac. Prezenčnej výučby sa zúčastnilo 3048 žiakov prvého stupňa ZŠ, ide o 39 percent. „Okrem jednej triedy na ZŠ Považská bude do 9. apríla z dôvodu karantény zatvorená ZŠ Bukovecká a do 7. apríla ZŠ Slobody,“ spresnila pre TASR vedúca oddelenia školstva Beáta Lopušniaková. Do MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta nastúpilo v pondelok 1707 detí, čo predstavuje 30,82 percenta škôlkarov. V súčasnosti sú zatvorené dve MŠ a na ďalších dvoch majú v karanténe po jednej triede.

(tasr)