Rusi Viktoria Sinicinová a Nikita Kacalapov získali titul majstrov sveta v krasokorčuľovaní v Štokholme. Za svoj výkon v sobotňajších voľných tancoch dostali od rozhodcov známku 133,02 a celkovo triumfovali so skóre 221,17 bodov.

Sinicinová a Kacalapov, ktorí viedli už po rytmických tancoch, si tak vylepšili o jednu priečku umiestnenie zo svetového šampionátu z roku 2019. Na konte majú aj titul európskych majstrov z vlaňajšieho kontinentálneho šampionátu v Grazi. „Som taká šťastná, naozaj, ani neviem, čo mám na to povedať. Chce sa mi smiať i plakať,“ citovala Sinicinovú agentúra AP. „Chýbajú tomu iba diváci,“ dodal Kacalapov.

Striebro v Štokholme získali Madison Hubbellová a Zachary Donohue z USA, ktorí zaostali za víťazmi o necelých sedem bodov (214,71 b). Bronz putuje do Kanady zásluhou Piper Gillesovej a Paula Poiriera (214,35 b).

V súťaži tanečníkov sa predstavilo 31 párov, do finále sa kvalifikovalo 20 najlepších párov a 19 si zaistilo účasť na budúcoročných ZOH.

Šampionát v Štokholme sa konal za prísnych bezpečnostných protipandemických opatrení v tzv. bubline. Slovensko na MS tento rok nemalo zastúpenie.

(tasr)