HC Nové Zámky zvíťazili v druhom dueli predkola play off Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1. Stav série hranej na tri víťazné zápasy vyrovnali na 1:1.

Séria sa presunie do Nových Zámkov, kde sú v sobotu a v nedeľu na programe tretí a štvrtý zápas. Aj do druhého zápasu vstúpili aktívnejšie hostia, no na rozdiel od prvého potvrdili svoju streleckú prevahu aj gólmi. V 2. minúte rýchlo využili presilovku, keď zadovku Majdana zužitkoval pred bránkou nepokrytý Rogoň – 0:1. O tri minúty neskôr sa hostia dostali do prečíslenia, v ktorom Jurík zblízka prekonal Riečického – 0:2. Gólovo úrodný úsek zakončil Krasničan, keď sa dostal za obranu hostí a poradil si aj s brankárom Kiviahom – 1:2. Po tomto momente ubudlo gólových príležitostí, ale aktéri naďalej predvádzali bojovný hokej s množstvom osobných súbojov. V sľubnej šanci v 12. minúte nevyrovnal Milý a skóre sa nezmenilo ani po presilovke domácich v 18. minúte.

Bojovný hokej pokračoval aj v druhej tretine, avšak bez prehnaných emócií. Brankár Kiviaho podržal svoj tím v 28. minúte, keď zmaril pohotové zakončenie Klhůfeka. V 32. minúte sa neujali dorážky Poiriera a o päť minút neskôr na opačnej strane neskóroval ani Doggett, keď osamotený neprekvapil Riečického.

V 42. minúte boli hostia blízko k tretiemu gólu, Iacobellis však trafil iba žŕdku a z dorážky neuspel Varga. Hostia efektívne bránili tesný náskok a v ofenzívnej aktivite Košičanov chýbal moment prekvapenia. V 56. minúte nezvýšil náskok hostí Seppänen, keď jeho pohotovú strelu vyrazil Riečický. Košičania sa v závere dostali aj k hre bez brankára, ale počas nej si nevytvorili výraznú gólovú príležitosť.

(tasr, min)