Nákladnú loď, ktorej majiteľom je izraelská spoločnosť, zasiahla počas plavby v Arabskom mori raketa vypálená Iránom, tvrdí izraelská televízia.

Na svojom webe o tom vo štvrtok informovala izraelská televízia Kešet 12. Agentúre Reuters, ktorá o tom tiež informovala, sa nateraz nepodarilo získať potvrdenie, že v Arabskom mori došlo k takémuto incidentu, ani vyjadrenie zainteresovanej izraelskej spoločnosti. Reuters dodal, že izraelské ministerstvo zahraničných vecí celú záležitosť preveruje.

Podľa izraelskej televízie sa loď patriaca izraelskej spoločnosti plavila z Tanzánie do Indie. Pri zásahu raketou bola poškodená, ale schopná pokračovať v plavbe. Agentúra Reuters v tejto spojitosti pripomenula udalosť z februára, keď izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil Irán z výbuchu na palube izraelskej lode v Ománskom zálive.

Nákladnú loď MV Helios Ray určenú na prevoz vozidiel v noci na ráno 26. februára zasiahol výbuch nad vodnou hladinou. Loď bola poškodená – výbuch spôsobil na oboch stranách lode po dve diery, uviedli americkí predstavitelia z oblasti obrany.  Nemenovaný izraelský predstaviteľ uviedol, že pri útoku boli použité magnetické míny. Irán vtedy svoju účasť na incidente poprel. „Dôrazne odmietame toto obvinenie,“ uviedol vo februári hovorca ministerstva zahraničných vecí v Teheráne Saíd Chátibzáde.

(tasr, min)