Bratislavský ústav na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v prípade úmrtia obvineného právnika Ľubomíra K. nepochybil.Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol prokurátor a zastupujúci hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Patrik Hujsa.

V ústave sa vykonala mimoriadna previerka zachovávania zákonnosti. „V rámci vykonanej previerky nebolo v postupe a rozhodnutiach ústavu na výkon väzby (ÚVV) a výkon trestu Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Bratislava v súvislosti s infikovaním obvineného JUDr. Ľubomíra K. ochorením COVID-19 zistené žiadne pochybenie alebo rozpor so zákonom č. 221/2006 Z. z. o výkone väzby,“ uviedol pre TASR.

Vyhlásil, že sa nezistilo pochybenie alebo rozpor ani s aplikáciou vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR o izolácii osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a ani s rozkazom generálneho riaditeľa ZVJS.

„Zisťovanie okolnosti úmrtia uvedenej osoby v nemocnici v ÚVV Trenčín je predmetom samostatného vyšetrovania, kde dozor vykonáva Okresná prokuratúra Trenčín,“ spresnil Hujsa.

Právnik Ľubomír K. zomrel v závere februára. Väzobne stíhaný bol od minulého roku. V jeho prípade má ísť o prvé úmrtie v ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody v súvislosti s novým koronavírusom

(tasr)