Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho hospitalizovali. Jeho stav nie je vážny, lekári iba vykonali naplánované testy.

Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho hospitalizovali, oznámil v stredu jeho právnik počas súdneho pojednávania týkajúceho sa večierkov „bunga-bunga“, ktoré mediálny magnát organizoval. Informovala o tom agentúra AFP.

„Pre zdravotné problémy bol Berlusconi v pondelok ráno hospitalizovaný,“ uviedol na pojednávaní v Miláne jeho právny zástupca Federico Cecconi.

Okázalý 84-ročný miliardár a mediálny magnát, ktorý od 80. rokov dominoval vo verejnom živote v Taliansku ako podnikateľ a trojnásobný predseda vlády, zápasil v posledných rokoch s radom zdravotných problémov. V januári bývalého premiéra – ktorý v roku 2016 podstúpil operáciu srdca – prijali do nemocnice v Monaku pre problémy so srdcom. Vlani v septembri bol 11 dní hospitalizovaný s ochorením COVID-19.

V stredu zdroj z Berlusconiho strany Forza Italia (FI) uviedol, že Berlusconiho stav nie je vážny, lekári iba vykonali naplánované testy.

Cecconi nepožiadal o odklad pojednávania pre hospitalizáciu svojho klienta.

Vypočutie sa týka posledného bodu dlhotrvajúceho vyšetrovania vo veci neslávne známych Berlusconiho večierkov „bunga-bunga“. Vyšetruje sa údajná účasť vtedy maloletej prostitútky Karimy El Mahrougovej prezývanej „Ruby – zlodejka sŕdc“ či údajné platby svedkom za mlčanie zo strany bývalého premiéra.

Prokuratúra tvrdí, že Berlusconi v priebehu rokov 2011 – 2015 vyplatil rôznym ľuďom približne desať miliónov eur. Sedem miliónov eur údajne dostala vtedy ešte maloletá Ruby. Berlusconi vždy tvrdil, že vyšetrovania vedené proti nemu boli politicky motivované.

(tasr)