Polícia vzniesla voči Zoroslavovi K. nové obvinenie, v poradí je už tretie. Začalo sa aj pátranie po Tomášovi R.

Podnikateľovi a konkurznému advokátovi Zoroslavovi K. vzniesla v pondelok polícia ďalšie, v poradí už tretie obvinenie. Médiám to potvrdil jeho obhajca Martin Berec. „Teraz vám viem potvrdiť iba to, že nám bolo vznesené nové obvinenie a bližšie sa k právnej kvalifikácii nebudem vyjadrovať,“ uviedol advokát po opustení budovy Prezídia Policajného zboru SR.

Polícia v tomto prípade podľa zdrojov TASR z justičného prostredia obvinila aj podnikateľa Tomáša R. a bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta M. Trojica je obvinená z korupčných trestných činov v súvislosti s ilegálnou výrobou cigariet. V júli 2019 mala ďalšia, štvrtá osoba v jednom byte v Bratislave a v reštaurácii prostredníctvom Tomáša R. a Zoroslava K. odovzdávať úplatky Ľudovítovi M. Ten ich mal včas varovať o prípadnom zásahu proti výrobe ilegálnych cigariet a ich pašovaniu. Úplatky sa mali pohybovať vo výške od 10 000 do 150 000 eur mesačne.

Po Tomášovi R. v pondelok polícia vyhlásila pátranie. Zoroslav K. je stále vo väzbe, keď bol minulý rok v októbri zadržaný počas akcie Víchrica. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) a námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

(tasr, min)