Pakistanský premiér Imrán Chán mal pozitívny výsledok na koronavírus. Stalo sa tak dva dni po tom, ako sa dal zaočkovať.

Informoval o tom podľa agentúry AFP v sobotu jeho úrad. Ten ďalej uviedol, že premiér okamžite odišiel do domácej karantény a ďalšie podrobnosti o jeho stave budú zverejnené „v pravý čas“.

Pakistanská televízia GEO cituje jedného z premiérových poradcov, podľa ktorého sa ochorenie u Chána prejavuje mierne zvýšenou teplotou a kašľom. Šesťdesiatosemročný Chán dostal vo štvrtok dávku vakcíny od čínskeho výrobcu Sinopharm. V ten istý deň sa zúčastnil na slávnostnom otvorení bytového komplexu v Islamabade, potom sa stretol s kuvajtským ministrom zahraničných vecí.

Prípadov ochorenia COVID-19 v Pakistane naďalej pribúda. V tejto ázijskej krajine doteraz zaznamenali viac ako 623 000 nakazených a 13 799 úmrtí, uvádza televízia GEO. Pakistanský minister pre plánovanie, rozvoj a reformy Asad Umar varoval, že nemocničné lôžka sa rýchlo zaplnia, ak obyvatelia nebudú dodržiavať nariadenia. Situáciu podľa neho zhoršuje infekčnejší a smrtiacejší britský variant koronavírusu SARS-CoV-2.

(tasr, min)