Futbalisti Arsenalu Londýn, AS Rím a FC Granada postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021.

„Gunners“ vo štvrtok prenikli do elitnej osmičky napriek domácej prehre s Olympiakosom Pireus 0:1. AS Rím zvíťazil v Kyjeve nad Šachtarom Doneck 2:1, Granade stačila prehra 1:2 s Molde v Budapešti. Tottenham Hotspus prehral v Záhrebe s Dinamom v riadnom čase 0:2 a muselo sa predlžovať.

„Gunners“ mali pohodlný náskok z prvého zápasu (3:1) a na Emirates Stadium mohli ísť do vedenia v 18. minúte vďaka Pepemu, jeho strela z uhla však opustenú bránku minula. Gréci mali vzápätí veľkú šancu na otvorenie skóre, El Arabi však v brejku trafil len domáceho brankára. Keď tutovku nevyužil ani domáci kapitán Aubameyang, polčas sa skončil bez gólov. Na začiatku druhého polčasu sa predsa len presadil El Arabi a dal duelu zápletku. Domáci mali viacero šancí na vyrovnanie, no nevyužili ani vylúčenie hosťujúceho Baa z 82. minúty. Napriek tomu im to stačilo na postup.

Molde nastúpilo proti Granade v Puskásovej Aréne v Budapešti. Úvodný polčas vyhralo 1:0, keď si dal vlastný gól Vallejo. Účastník La Ligy vyrovnal v 72. minúte, keď sa po centri na bližšiu žrď presadil hlavou Soldado. V 90. minúte rozhodol o triumfe domácich z penalty Hestad.

V Kyjeve sa domáci Šachtar Doneck snažil aktívne dostať AS Rím do úzkych, ale nevedel si vytvoriť súvislejší tlak. Na začiatku druhého dejstva aj so šťastím hlavou otvoril skóre hosťujúci Mayoral v 48. minúte. Domácim sa podarilo odpovedať o desať minút, keď Moraes v páde dorazil hlavičkovú prihrávku spoluhráča na zadnej tyči. Mayoral ale v 72. minúte strelil druhý gól „vlkov“ a rozhodol o triumfe a postupe účastníka Serie A.

V Záhrebe na Maksimire mali oba tímy v prvom polčase po jednej veľkej šanci. Najprv mohol znížiť manko Majer, ale v dobrej pozícii tesne minul pravú žrď. Na konci polčasu sa dostal do zakončnia hosťujúci Kane, ale neprepálil domáceho brankára. Postupové karty zamiešal v 62. minúte Oršič exportnou obaľovačkou z hranice šestnástky do ľavého horného rohu bránky Spurs. Ten istý hráč zmazal stratu Chorvátov v 83. minúte, keď nikým nekrytý v šestnástke hostí tvrdou bombou využil presnú prihrávku od spoluhráča. Duel tak dospel do predĺženia. Žreb štvrťfinále, semifinále a finále je na programe v piatok 19. marca.