Organizátori finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní zrušili utorkové merané tréningy mužov a žien na zjazd. Jury presunula tréningy na stredu, odjazdiť by ich mali tesne pred samotnými súťažami.

Organizátori finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní zrušili po pondelkových aj utorkové merané tréningy mužov a žien na zjazd. Po pondelkovom snežení nestihli vo švajčiarskom Lenzerheide do utorka odstrániť niekoľkocentimetrovú vrstvu snehu a pripraviť trať. Jury v snahe zachrániť preteky presunula oba tréningy na stredu, odjazdiť by ich mali tesne pred samotnými súťažami (mužský zjazd o 9.30, ženský o 11.00).

Bez meraného tréningu nie je možné usporiadať zjazd. Finálové preteky sa po zrušení už nedajú nahradiť, Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zamietla aj úvahy o možnej výmene disciplín v Lenzerheide. Ak to počasie dovolí, čaká v stredu organizátorov mamutí program s dvoma tréningami a dvoma zjazdmi, informovala agentúra APA.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pred finálovými súťažami vedie celkové poradie SP o 96 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. Na záverečnom podujatí boduje iba najlepšia pätnástka vo výsledkovej listine. Ženy absolvujú vo štvrtok super-G, v sobotu pôjdu slalom a v nedeľu obrovský slalom. Gutová-Behramiová už v minulosti dokázala v Lenzerheide triumfovať v zjazde i super-G, zatiaľ čo Vlhová v tomto stredisku v rýchlostných disciplínach SP ešte neštartovala, v roku 2018 však vyhrala slalom.

(tasr)