Na českej a poľskej strane pohoria Krkonoše spadli v nedeľu dve lavíny. Pod snehom by sa mali v oboch prípadoch nachádzať ľudia.

Informovali o tom spravodajské portály Novinky.cz. a iDNES.cz. Záchranári na českej strane pod horou Mužské kameny našli pod snehom ženu, ktorú následne museli oživovať, uviedol hovorca horskej služby Radek Zeman. Ďalší dvaja ľudia utrpeli ľahšie zranenia. V skupine, na ktorú spadla lavína, bolo celkovo šesť ľudí.

Zavalených na poľskej strane v oblasti Bialy Jar záchranári stále hľadajú. Lavína tam zrejme zavalila dvoch ľudí. Na oboch miestach zasahovali záchranári, privolané boli tiež vrtuľníky.

Na miesta dopravujú ďalších záchranárov vrátane psovodov. Podľa hovorcu krkonošskej horskej služby Radeka Zemana nie je jasné, či pri sebe zavalení mali vybavenie, ktoré dokáže lokalizovať ich polohu.

Lavína v Krkonošiach spadla aj v polovici februára tohto roku v blízkosti turistickej chaty Sliezsky dom pod vrcholom Sněžky. Zavalila vtedy dvoch skialpinistov. Jeden z nich zomrel, druhý bol vážne zranený.