Futbalisti MŠK Žilina triumfovali v sobotňajšom zápase 1. kola Fortuna ligy 2020/2021 v skupine o titul pod Dubňom so Spartakom Trnava 2:1. V priamom súboji o tretie miesto v tabuľke si teda „šošoni“ pred rivalom vytvorili päťbodový náskok. Stále tak platí, že Spartak v Žiline vyhral naposledy v auguste 2011.

Pod Dubňom sa v súboji o tretie miesto tabuľky hral v prvom polčase dobrý futbal, ale chýbali mu šance. Oba tímy nasadili ostré tempo a snažili sa dostať defenzívu súpera do úzkych, no obrany pracovali bezchybne. V 30. minúte mohol otvoriť skóre domáci Ďuriš, prienik zakončil strelou pod brvno, ale brankár Rusov bol pozorný. O päť minút sa z prvej oprel do lopty Ristovski, ale jeho strela minula pravú tyč domácej brány. V 40. minúte domáci pohrozili zo štandardky, center Bičachčjana pristál priamo na kopačke Kopasa, ten sa však do zakončenie nedostal.

Ani druhý polčas úrovňou nezaostal. Trnava gólovo udrela v 49. minúte, keď si žilinská obrana nepostrážila center z ľavej strany a pre Cabrala Saymona už nebol veľký problém úspešne zakončiť. Domáci sa pustili do ofenzívy, hostia pomerne bez problémov odolávali. Domáci mladíci postupne pridávali plyn, ale do čistých šancí sa nie a nie prepracovať. V 81. minúte z priameho kopu z hranice šestnástky nepresne napriahol domáci Kopas. Trnava napokon domácemu tlaku podľahla a v 89. minúte po hrubej chybe Rusova, ktorému vypadla z rúk lopta vyrovnal Jibril. Rusov sa pri dopade z výskoku navyše zranil a musel ho nahradiť kolega Kamenár. Trnava v divokom závere ešte prišla v nadstavenom čase o vylúčeného debutanta Jendreka, ktorý videl druhú žltú kartu. A prišla aj o bod, keď v poslednej sekunde rozhodol šťastne tečovanou strelou Slebodník, nešťastnikom na strane hostí bol Twardzik.