V Banskej Bystrici je sčítaná už polovica obyvateľstva. Elektronické sčítavanie prebieha v plnom prúde, končiť bude posledným marcovým dňom.

Do konca marca prebieha elektronické sčítavanie obyvateľov a v meste pod Urpínom je už sčítaná viac ako polovica Banskobystričanov. Informovala o tom vo štvrtok banskobystrická samospráva na sociálnej sieti. Pripomína odkaz na stránku www.scitanie.sk pre občanov, ktorí sa ešte nesčítali.

„Upozorňujeme na skutočnosť, že sčítanie obyvateľov zneužívajú rôzne skupiny podvodníkov. Plne elektronické sčítanie znamená, že obyvateľ sa sčíta sám alebo pomocou blízkej osoby. V prípade, že sa takýmto spôsobom nevie, môže využiť asistované sčítanie, o ktorom budeme informovať začiatkom apríla,“ informoval banskobystrický magistrát.

„Seniori by mali byť obozretní voči neznámym osobám, ktoré ich môžu telefonicky alebo osobne kontaktovať a ponúkať pomoc pri elektronickom či asistovanom sčítaní. Upozorňujeme, aby v žiadnom prípade cudzie osoby, núkajúce im pomoc, do svojich príbytkov nevpúšťali,“ zdôraznilo mesto.

(tasr, min)