Moniku Jankovskú po prepustení na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Zadržanie sa má týkať kauzy trenčianskeho baru Fatima.

„Takto vyzerá prepustenie z väzby na Slovensku. Klientka bola prepustená na slobodu sudcom pre prípravné konanie, ktorý jasne odôvodnil, prečo moja klientka nemá byť väzobne stíhaná,“ spresnil jej obhajca Peter Erdös. Dodal, že Monika Jankovská zaplatila peňažnú záruku vo výške 100 000 eur a Najvyšší súd SR jej nariadil kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom.

Potvrdil, že opätovné zadržanie súvisí s kauzou Fatima. „Vyšetrovateľ ma oboznámil s tým, že dôvodom sú obavy z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti,“ doplnil s tým, že Monika Jankovská sa pred štvrtkovým opätovným zadržaním psychicky zrútila.

Najvyšší súd SR vo štvrtok prepustil z väzby Moniku Jankovskú aj bývalého bratislavského krajského sudcu Richarda Molnára. „Senát 5T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu a pri konštatovaní kolúznej a preventívnej väzby, ako aj dôvodnosti trestného stíhania, väzbu u oboch obvinených Moniky J. a Richarda M. nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky vo výške 100 000 eur,“ vysvetlila hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. Súd im uložil viaceré povinnosti a obmedzenia vrátane ich kontroly technickým prostriedkom.

Erdös potvrdil, že opätovné zadržanie Moniky Jankovskej súvisí s kauzou Fatima. „Vyšetrovateľ ma oboznámil s tým, že dôvodom sú obavy z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti,“ doplnil s tým, že Monika Jankovská sa pred štvrtkovým opätovným zadržaním psychicky zrútila.

(tasr)