V Bieloruskej metropole Minsku sa v nedeľu objavili pancierované terénne vozidlá s guľometmi. Vojenská technika bola do mesta dostavená krátko po tom, ako bieloruský prezident Alexandr Lukašenko ostro odsúdil pokračujúce protesty proti jeho znovuzvoleniu vo voľbách z augusta tohto roku. S odvolaním sa na svedectvá miestnych obyvateľov o tom informovala ruská tlačová agentúra Interfax.

Kolóna vojenskej techniky dorazila do centra mesta v nedeľu v ranných hodinách. Podľa slov svedkov sa v nej však okrem obrnených transportérov, ktoré už tradične chránia Lukašenkovu mestskú rezidenciu, objavili po prvý raz aj pancierové terénne vozidlá s ťažkými guľometmi na strechách. Vozidlá navyše nemali evidenčné čísla.

Ako pripomína agentúra, bieloruský líder urobil nedávno niekoľko tvrdých vyhlásení na adresu protestujúcich, ktorí sa zúčastňujú na nepovolených demonštráciách. Účastníkov protestov zároveň upozornil, že ich činy môžu vyvolať tvrdú reakciu bezpečnostných zložiek. Situáciu v krajine označil za vzburu a vyzval príslušníkov silových štruktúr, aby nepoľavovali vo svojej práci.

(Interfax)