HK Dukla Ingema Michalovce – DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:1  v 44. kole hokejovej Tipos extraligy.

Góly: 5. Suja (Mašlonka, Takáč), 21. Galamboš (Lalancette), 22. Mašlonka (Takáč, Suja), 57. Lehtonen (Galamboš, Lalancette), 60. Lehtonen (Mihálik) – 40. Walker (Göz). Rozhodovali: T. Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Zekucia – Lehtonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Mašlonka – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lačný, Chalupa – Ragan

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Fredriksson, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó, Fazakas – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Galajda – Ritó

Hostia pricestovali do Michaloviec iba s tromi kompletnými formáciami a na ich hre to bolo poznať už v prvej tretine. Michalovčania mali viac z hry, častejšie ohrozovali brankára Adorjána a do vedenia išli v 5. minúte. Na konci rýchlej ofenzívnej akcie bola presná strela Suju – 1:0. V ďalšom priebehu prvej časti Adorján viackrát podržal svoj tím.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v 2. tretine, do ktorej mali domáci ideálny vstup. Galamboš v 22. minúte využil odraz puku od zadného mantinelu a v presilovke upravil na 2:0. Uplynulo iba 40 sekúnd, keď Mašlonka potrestal jednu z viacerých chýb v obrane súpera a bolo 3:0. Náskok sebaisto hrajúcich Michalovčanov nezvýšil Hickmott a na ich hernej prevahe nič nezmenili ani dve oslabenia v polovici druhej časti. Hostia sa k slovu dostali až v závere druhej časti. Galanisz najskôr nezužitkoval sľubnú príležitosť, ale po Gözovej šanci a strele Walkera už brankár Škorvánek inkasoval – 3:1.

Domáci sa v tretej tretine nehrnuli do bezhlavého útočenia, ale aj tak mali hru pod kontrolou. Bez väčších problémov si udržiavali dvojgólový náskok, ktorý v závere ešte navýšili. V 57. minúte Lehtonen premiérovým gólom v slovenskej extralige zakončil efektnú kombináciu domácich a ten istý hráč prestrelil Adorjána aj 30 sekúnd pred koncom.

(tasr, min)