Zvrat v kauze smrti Violy Macákovej: Vyšetrovanie nepreukázalo cudzie zavinenie, tvrdí portál Topky. Tridsaťštyriročnú lektorku angličtiny Violu Macákovú našli 11. novembra 2019 v bratislavskom prístave v zúboženom a podchladenom stave. Skonala pri prevoze do nemocnice, pričom zdravotníci na jej tele našli početné zranenia vrátane zlomeného stavca.

Polícia prípad vyšetrovala ako zločin zabitia, nevylučovala však ani možnosť samovraždy. Iné informácie hovorili o možnom prepojení jej skonania a členstva v Apoštolskej cirkvi, čo táto náboženská organizácia zásadne odmietla.

Učiteľke sa mal taktiež vyhrážať muž, ktorého dlho poznala, a to krátko pred jej smrťou. Podľa niektorých médií mala byť Macáková pred smrťou znásilnená, čomu malo napovedať napríklad zranenie konečníka.

O „vražde“ Macákovej hovorila krátko po tragickej udalosti aj prezidentka Zuzana Čaputová. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová zase napísala, že „tento čin súvisí s celkovou ľahostajnosťou našej spoločnosti voči násiliu na ženách“.

Objavili sa aj viaceré hlasy, ktoré vzhľadom smrť Macákovej volali po prijatí Istanbulského dohovoru.

Topky sa odvolávajú na závery skúmania Kriminálneho a expertízneho ústavu Policajného zboru.

(jor)