SaS považuje otvorenie kostolov v momentálnej situácii za absolútne nezodpovedné. Proti je aj premiér Igor Matovič a strana Za ľudí.

SaS poukázala na to, že kostoly navštevujú prevažne starší občania, ktorí patria do najohrozenejšej skupiny pri ochorení COVID-19. „Ale ak chce niekto otvoriť kostoly, tak rovno môžeme otvoriť aj služby a obchody.“

S prípadným otváraním kostolov v súčasnej epidemiologickej situácii nesúhlasí ani premiér Igor Matovič (OĽANO). „Bolo by to mimoriadne epidemiologické riziko,“ uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii s tým, že to je jeho názor. Zároveň si nemyslí, že by to inak vnímali odborníci.

Strana Za ľudí si uvedomuje situáciu veriacich, no prosí ich, aby ešte vydržali. „Epidemiologická situácia je najhoršia za posledné obdobie a je mimoriadne dôležité, aby sme dodržiavali a minimalizovali sociálne kontakty, ktoré sú hlavným zdrojom šírenia nákazy,“ reagovala. Verí v zlepšenie situácie vďaka očkovaniu a dodržiavaniu pravidiel, aby aj odborníci mohli odporúčať postupné uvoľňovanie opatrení vrátane bohoslužieb.

(tasr)