V súvislosti s rukojemníckou drámou v Kežmarku, ktorej predchádzala dvojnásobná vražda, hrozí podozrivému 41-ročnému Kežmarčanovi doživotný trest odňatia slobody. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Daniel Džobanik.

„Muž mal zavraždiť svojich rodičov v ich spoločnom byte a následne sa presunul do blízkeho obchodného domu. Tam zobral ako rukojemníčku 40-ročnú ženu, ktorú ohrozoval nožom a zabarikádoval sa s ňou do skladu, pričom požadoval splnenie jeho požiadaviek. Rukojemnícka dráma trvala dlhé hodiny. Na mieste zasahovali policajti Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, policajti Okresného riaditeľstva PZ Kežmarok a ďalšie zložky Krajského riaditeľstva PZ v Prešove vrátane vyjednávačov,“ uviedol Džobanik s tým, že vzhľadom na závažnosť situácie boli na miesto privolaní príslušníci Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ – Lynx Commando.

„Po niekoľkých hodinách sa policajtom podarilo dostať ženu do bezpečia a páchateľa zadržať,“ dodal krajský policajný hovorca. Prípad vyšetruje krajská kriminálka v Prešove.

(tasr)